تبلیغات
مسلسل ----آموزش نظامی - استراتژی امام (ره) در مورد اسرائیل

جانم فدای رهبر

استراتژی امام (ره) در مورد اسرائیل

نویسنده :جامانده
تاریخ:چهارشنبه 25 مرداد 1391-10:42 ق.ظ

استراتژی امام (ره) در مورد اسرائیل

استراتژی امام (ره) در مورد اسرائیل

 

1- لزوم ایستادگی و مقابله مسلمانان جهان با اسرائیل

  برای من یك مطلب به شكل معماست و آن این است كه همه دول اسلامیه و ملت های اسلام می دانند كه درد چیست ، می دانند كه دستهای اجانب در بین است كه اینها را متفرق از هم بكند ، می بیند كه با این تفرقه ها ضعف و نابودی نصیب آنها می شود ، می بینند كه دولت پوشالی اسرائیل در مقابل اسرائیل ایستاده كه اگر مسلمین مجتمع بودند هر كدام یك سطل آب به اسرائیل می ریختند او را سیل می برد ، معذالك در مقابل او زبون هستند ، معما اینست كه با این كه اینها را می دانند، چرا به علاج قطعی كه ان اتحاد و اتفاق است روی نمی آورند؟ چرا توطئه هایی كه استعمارگرها برای تضعیف آنها به كار می برند، آنها توطئه ها را خنثی نمی كنند؟ آیا این معما چه وقت باید حل شود ؟ و پیش كی باید حل بشود؟ این توطئه ها را كی باید خنثی كند غیر از دولت های اسلام و ملت های مسلمین ؟ این معمایی است كه شما اگر جوابی دارید و حل كردید ، این معما را به ما هم تذكر بدهید.

بیانات امام خمینی (ره) در دیدار با وزیر خارجه سوریه ، صحیفه نور ،ج 8 ،25//58 ، ص 236 - 235

ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ 

2- لزوم پشتیبانی از مجاهدین فلسطینی و مبارزه با صهیونیزم و اسرائیل

اختلاف نظر و مزدوری بعضی سران كشورهای اسلامی ، به هفتصد میلیون مسلمان ، علی رغم معادن و ثروت ها و امكانات طبیعی شان ، فرصت و امكان كوتاه كردن دست استعمار و صهیونیسم و محدود كردن نفوذ بیگانگان را نمی دهد، خودخواهی و دست نشاندگی و تسلیم بعضی دولتهای عربی در بلاد نفوذ بیگانگان ، مانع این می شود كه دهها میلیون عرب بتوانند سرزمین فلسطین را از اشغال و غصب اسرائیل برهانند. همه باید بدانند كه هدف دولتهای بزرگ از ایجاد اسرائیل تنها با اشغال فلسطین پایان نمی پذیرد ، آنها در این نقشه اند كه (پناه بر خدا ) تمامی كشورهای عربی را به همان سرنوشت فلسطین دچار كنند و امروزه ما ناظر جهاد مبارزین فلسطینی در راه سپردن سرنوشت فلسطین به فلسطینی ها هستیم ، ناظر مجاهدانی هستیم كه جان بر كف به جهاد قهرمانانه علیه اشغال و تجاوز و در راه آزادی فلسطین و سرزمین های اشغال شده بپا خاسته اند، ناظرآنچه كه دیروز دست نشاندگان استعمار در اردن و امروز در لبنان بر سر این مجاهدان آوردند ، ناظر تبلیغات و توطئه هایی كه علیه آنان به آنجا مختلف همگی به تحریك و به دست گماشتگان استعمار و به منظور جدا كردن گروههای مسلمان از مبارزان فلسطینی و به خاطر بیرون كردن مبارزه از مناطق سوق الجیشی (كه موقعیت مناسبی برای ضربه به قوای اسرائیل و صهیونیسم این دشمن غاصب دارد) انجام می گیرد هستیم .

پیام امام خمینی (ره ) به پشتیبانی از فلسطین ، صحیفه نور ، ج1، صص 192 - 194، 19/8/51

ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

3- لزوم مبارزه با همه مسلمانان بر علیه اسرائیل

امروز قبله اول مسلمین ، به دست اسرائیل این غده سرطانی خاورمیانه افتاده است . امروز برادران فلسطینی و لبنانی عزیز ما را با تمام قدرت می كوبد و به خاك و خون می كشد . امروز اسرائیل با تمام وسایل شیطانی تفرقه افكنی می كند . بر هر مسلمانی لازم است كه خود را علیه اسرائیل مجهز كند.(1)

وقتی یك میلیارد جمعیت فریاد كرد اسرائیل نمی تواند ، از همان فریادش می ترسد . اگر همه مسلمین كه در دنیا هستند الان هستند كه قریب یك میلیارد هستند اگر در روز قدس همه بیرون بیایند از خانه ، فریاد بكنند مرگ بر آمریكا و مرگ بر اسرائیل و مرگ بر شوروی ، همین قول مرگ بر شوروی برای آنها مرگ می آورد. جمعیتشان یك میلیارد ، ذخایرشان این همه زیاد كه همه دولت ها محتاج به ذخایر شما هستند معذالك شما را وادار می كنند با هم مختلف باشید اختلاف كنید و ذخایرتان را ما ببریم و هیچ كدام صحبت نكنید .

بیانات امام به مناسبت روز جهانی قدس ، صحیفه نور ، ج 12 ، ص 276 ، 15/5/59

ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

  4- لزوم مبارزه با فلسفه وجودی اسرائیل در منطقه

  آنچه كه موجب تاسف بسیار است كه ابر قدرت ها به ویژه آمریكا با فریب صدام با هجوم به كشور ما ، دولت مقتدر ایران را سرگرم دفاع از كشور خود نمود تا مجال به اسرائیل غاصب تبهكار دهد تا به نقشه شوم خود كه تشكیل اسرائیل بزرگ كه از نیل تا فرات است اقدام نماید.

صحیفه نور ، ج 18، 31/2/62

امروز اسرائیل و دوست صمیمی اش مصر ، در منطقه، در فكر ایجاد یك هسته مركزی برای نابودی مسلمان ها و ارزش های عالی فكری آنها می باشند ، اخیرا عراق و بعضی سران كشورهای منطقه هم با این طرح موافقت نموده اند . من نزدیك به بیست سال است خطر صهیونیسم بین الملل را گوشزد نموده ام و امروز خطر آن را برای تمامی انقلابات آزادیبخش جهان و انقلاب اخیر اسلامی ایران نه تنها كمتر از گذشته نمی دانم كه امروز این زالوهای جهانخوار با فنون مختلف برای شكست مستضعفان جهان قیام و اقدام نموده اند. ملت ما و ملل آزاد جهان باید در مقابل این دسیسه های خطرناك با شجاعت و آگاهی ایستادگی نمایند.

صحیفه نور ، ج 14، ص 63، 22/11/59

ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

  5- لزوم خطر اسرائیل متوجه همه خاورمیانه و سرزمین های اسلامی است.

سران كشورهای اسلامی باید توجه داشته باشند كه این جرثومه فساد را كه در قلب كشورهای اسلامی گماشته اند تنها برای سركوبی ملت عرب نمی باشد بلكه خطر و ضرر آن متوجه همه خاورمیانه است . نقشه ، استیلا و سیطره صهیونیسم بر دنیای اسلام و استعمار بیشتر سرزمین های زرخیز و منابع سرشار كشورهای اسلامی می باشد و فقط با فداكاری ، پایداری و اتحاد دولت های اسلامی می توان از شر این كابوس سیاه استعمار رهایی یافت و اگر دولتی در این امر حیاتی كه برای اسلام پیش آمده كوتاهی كرد بر دیگر دولت های اسلامی لازم است كه با توبیخ و تهدید و قطع روابط او را وادار به همراهی كنند. دولت های ممالك نفت خیز اسلامی لازم است از نفت و دیگر امكاناتی كه در اختیار دارند به عنوان حربه علیه سرائیل و استعمارگران استفاده كرده از فروش نفت به آن دولت هایی كه به اسرائیل كمك می كنند خودداری ورزند.

پیام امام به دول اسلامی ، صحیفه نور، ج1،ص 9.2، 16/8/52

ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

  6- لزوم براندازی و محور اسرائیل در منطقه

قبلا هم تذكر دادهام كه دولت غاصب اسرائیل با هدف هایی كه دارد برای اسلام و ممالك مسلمین خطر عظیم دارد و خوف آن است كه اگر مسلمین به آنها مهلت دهند، فرصت از دست برود و جلوگیری از آنها امكان پذیر نشود و چون احتمال خطر متوجه به اساس اسلام است لازم است بر دول اسلامی بخصوص و بر سایر مسلمین عموما كه رفع این ماده فساد را به هر نحو كه امكان دارد بنمایند و از كمك به مدافعین كوتاهی نكنند و جایز است از محل زكوات و سایر صدقات در این امر مهم حیاتی صرف نمایند.

پاسخ امام خمینی به گروهی از فدائیان ، صحیفه نور ، ج 1 ، 4/6/47 ،صص 45-144

ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

7- تحریم اسرائیل

شما از خواب هایی كه برای این كشورها دیده اند اطلاع ندارید ، اینجانب كرارا خطر دولت اسرائیل و عمال آن را به ملت گوشزد كردم كه باید مقاومت منفی كنند و از معاملات با آنها احتراز جویند.

تلگراف امام ، صحیفه نور ، ج 1 ، ص 155، مرداد 1349

ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

8- خطری كه از سوی اسرائیل در منطقه مشاهده می شود.

آقایان باید توجه فرمایند كه بسیاری از پست های حساس به دست این فرقه (بهایی ها) است كه حقیقتا عمال اسرائیل هستند. خطر اسرائیل برای اسلام و ایران بسیار نزدیك است و پیمان با اسرائیل در مقابل دول اسلامی یا بسته شده یا می شود. لازم است علمای اعلام و خطبای محترم ، سایر طبقات را آگاه فرمایند كه در موقعش بتوانیم جلوگیری كنیم . امروز روزی نیست كه به سیره سلف صالح بتوان رفتار كرد ، با سكوت و كناره گیری همه چیز را از دست خواهیم داد.

پاسخ به علمای یزد، صحیفه نور، ج 1 ، ص 244، اردیبهشت 42
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 
چهارشنبه 11 بهمن 1391 01:37 ب.ظ
زنده باد سید حسن نصرالله
چهارشنبه 11 بهمن 1391 01:36 ب.ظ
خاک تو سر سردمداران کشورهای عربی که اینقدر ذلیل اسراییل هستند
رضا
چهارشنبه 11 بهمن 1391 01:34 ب.ظ
اللهم الرفع الامام الخمینی
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
Admin Logo
themebox Logo