تبلیغات
مسلسل ----آموزش نظامی - سخنان بسیار مهم رهبر معظم انقلاب در جمع کارگزارن نظام

جانم فدای رهبر

سخنان بسیار مهم رهبر معظم انقلاب در جمع کارگزارن نظام

نویسنده :جامانده
تاریخ:چهارشنبه 4 مرداد 1391-11:45 ق.ظ

سخنان بسیار مهم رهبر معظم انقلاب در جمع کارگزارن نظام
بسیاری از آرمان‌های انقلاب، واقعیات امروز جامعه است/مشاهده واقعیات ما را در ادامه مسیر مصمم‌تر می‌کند/راه مقابله با فشارهای اقتصادی؛ اجرای اقتصاد مقاومتی
سخنان بسیار مهم رهبر معظم انقلاب در جمع کارگزارن نظام
بسیاری از آرمان‌های انقلاب، واقعیات امروز جامعه است/مشاهده واقعیات ما را در ادامه مسیر مصمم‌تر می‌کند/راه مقابله با فشارهای اقتصادی؛ اجرای اقتصاد مقاومتی

حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی عصر امروز (سه شنبه) در دیدار مسئولان و كارگزاران نظام، آرمانگرایی همراه با واقع بینی را رمز حركت پیشرو ملت و نظام اسلامی در 32 سال اخیر برشمردند و با تأكید بر تواناییها و ظرفیتهای تعیین كننده ملت ونظام اسلامی ،به تشریح ضرورتها و بایدها و نبایدهای مقابله با چالش های پیچیده دشمن پرداختند.

 


به گزارش رجانیوز، به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دفتر رهبر انقلاب، حضرت آیت الله خامنه ای فهم دقیق تركیب بسیار حساس و ظریف آرمانخواهی توام با واقع بینی را ضروری دانستند و افزودند: تركیب آرمانگرایی با واقعیات، در واقع حركت مجاهدانه در چارچوب تدبیر است كه لازمه آن، آگاهی عموم مردم، دست اندركاران و همدلی و همراهی در همه عرصه ها است.
 
رهبر انقلاب اسلامی با اشاره به چالش های نظام اسلامی از ابتدای پیروزی انقلاب از جمله ترورها، شورشهای قومی، جنگ تحمیلی 8 ساله، تحریم های پی در پی، قضایای تیر سال 78 و ماجراهای سال 88، خاطرنشان كردند: ظرفیت و توانایی های عظیم ملت ایران موجب شد كه نظام اسلامی از همه این چالش ها با موفقیت عبور كند و در هر دوره نسبت به دوره قبل توانمندتر و قوی تر شود.
 
حضرت آیت الله خامنه ای شرط عبور موفقیت آمیز از پیچ های تند و گردنه های سخت در مسیر حركت رو به جلو نظام اسلامی را حفظ تركیب آرمانگرایی با واقع بینی و نگاه صحیح به توانایی ها و ظرفیت های كشور و ملت دانستند.
 
رهبرانقلاب با رد سخنان برخی افراد كه می گویند آرمان گرایی با واقع بینی نمی سازد خاطرنشان كردند: بسیاری از آرمانهای انقلاب جزو مطالبات مردم است و به همین علت از  واقعیات مسلم و عینی جامعه محسوب می شود.
 
ایشان، عزت ملی، زندگی ایمان مدار، مشاركت در مدیریت كشور، پیشرفت همه جانبه، استقلال اقتصادی – سیاسی و برخورداری از آبروی بین المللی را از مطالبات واقعی مردم برشمردند و افزودند: این خواسته های ملت دقیقاً در جهت آرمانهای انقلاب است و نشان می دهد كه آرمانگرایی با واقع بینی منافاتی ندارد.
 
حضرت آیت الله خامنه ای آرمانگرایی بدون توجه به واقعیات و بدون بكارگیری ساز و كارهای منطقی و معقول را خیال پردازی دانستند و افزودند: برای اینكه آرمانها در حد شعار باقی نماند باید مسئولان و مردم آنها را بصورت منطقی و متین پیگیری كنند.
 
رهبر انقلاب نادیده گرفتن واقعیات جامعه را باعث اشتباه در قضاوت و خطا در انتخاب مسیر برشمردند و افزودند: باید براساس واقعیات، حركات خود را تنظیم كنیم كه در این مسیر، مراقبت از لغزشها و لغزشگاهها بسیار مهم است.
 
رهبر انقلاب در تشریح برخی لغزشگاهها به مسئله ای تحت عنوان «واقعیت پنداری» پرداختند.
 
ایشان افزودند: دشمنان انقلاب و اسلام سعی می كنند با واقعیت سازی و واقعیت نمایی، مسئولان و مردم را دچار خطا در محاسبات كنند.
 
حضرت آیت الله خامنه ای در همین زمینه به تلاش دشمن برای كوچك نشان دادن توان ملت ایران و بزرگنمایی توان جبهه استكبار اشاره كردند و گفتند: اگر اسیر این واقعیت نمایی شویم و در محاسبه توان خود و یا دشمن خطا كنیم راه را اشتباه خواهیم رفت.
 
ایشان دلبستگی به دنیا و ضعفهای نفسانی را از دیگر لغزشگاههایی دانستند كه در هنگام محاسبه واقعیات و انتخاب مسیر، ایجاد خطا می كند.
 
حضرت آیت الله خامنه ای، تصور دستیابی به آرمانها بدون دادن هزینه را لغزشگاهی دیگر برشمردند و افزودند تكیه بر بخشی از واقعیات و ندیدن همه مسائل واقعی در كنار یكدیگر،  لغزشگاه دیگری است كه باید مراقب آن بود.
 
حضرت آیت الله خامنه ای، ملاحظه همه واقعیات كشور در كنار یكدیگر را، باعث امیدواری فراوان برشمردند و افزودند: این واقعیات نشان می دهد كه اگر چه راه ملت ایران بسوی آرمانها، ‌دارای چالش است اما بن بستی در این راه وجود ندارد.
 
ایشان به تلاش دشمنان انقلاب برای بن بست نشان دادن راه ملت ایران اشاره كردند و افزودند: آنها به صراحت می گویند باید با تشدید فشارها و تحریمها، مسئولان ایران را وادار كرد كه در محاسبات خود تجدید نظر كنند اما ملاحظه  واقعیات باعث می شود كه ما نه تنها در محاسبات خود تجدید نظر نكنیم بلكه با اطمینان بیشتر به راه مورد نظر ملت ادامه دهیم.
 
رهبر انقلاب در تشریح تعدادی از واقعیات موجود افزودند: مقابله چند دولت مستكبر با جمهوری اسلامی و فشارهای روزافزون وپیچیده آنها واقعیتی است كه نباید نادیده گرفته شود.
 
ایشان فرمودند: این ‌ چند دولت مستكبر كه دارای تواناییهای سیاسی و اقتصادی و رسانه ای هستند با دستگاه رسانه ای و تبلیغاتی انصافاً قوی خود، سعی می كنند كه خود را جامعه بین المللی جا بزنند اما این واقعیت ندارد.
 
رهبر انقلاب افزودند: البته این چند دولت زورگو، سیاه لشگر هم دارند اما اگر دست حمایت امریكا از این سیاه لشكرها برداشته شود آنها صفر هستند و در محاسبات جهانی اصولاً به حساب نمی آیند.
 
ایشان افزودند: واقعیت دیگر این است كه دشمنی این چند دولت مستكبر با نظام اسلامی به اصل نظام برمی گردد اما آنها تلاش می كنند كه علت مقابله با ملت ایران را،  مسئله هسته ای و دفاع از حقوق بشر جلوه دهند.
 
رهبر انقلاب خاطرنشان كردند: البته با پرونده بسیار سیاه امریكا، صهیونیزم، انگلیس و دیگر مستكبران در زمینه حقوق بشر، هیچكس این دروغهای آنها را باور نمی كند.
 
حضرت آیت الله خامنه ای افزودند: واقعیت این است كه انقلاب اسلامی ملت ایران، این كشور مهم را از چنگ مستكبران درآورده است و موجب انگیزه و بیداری رو به گسترش در جهان اسلام شده است و به همین علت آنها سعی می كنند با ضربه زدن به جمهوری اسلامی، به دیگران درس عبرت بدهند تا بدنبال چنین الگویی نروند. 
 
رهبر انقلاب اسلامی جدید نبودن چالش های كنونی پیش روی نظام اسلامی را یكی دیگر از واقعیات موجود دانستند و افزودند: در برهه ای، كشتی های ایران در خلیج فارس هدف حمله قرار می گرفت و یا پایانه های نفتی و مراكز صنعتی در زیر چتر بمباران دشمن بود اما امروز بدخواهان نظام اسلامی جرأت نزدیك شدن به ایران را ندارند.
 
پیشرفت مستمر نظام اسلامی در عرصه های گوناگون بویژه دانش های پیچیده و انحصاری در شرایط تحریم و تهدید ،دیگر واقعیتی بود كه حضرت آیت الله خامنه ای به آن اشاره كردند.
 
ایشان افزایش توانمندی و اعتماد به نفس نظام اسلامی در مقابله با تهدیدها را یكی دیگر از واقعیات برشمردند و تأكید كردند: واقعیت دیگر این است كه جبهه مقابل نظام اسلامی به رهبری امریكا و صهیونیزم در مقایسه با گذشته به مراتب ضعیف تر شده است.
 
رهبر انقلاب اسلامی خاطرنشان كردند: افزایش تهدید پذیری رژیم صهیونیستی بعد از حوادث و انقلابهای منطقه، شكست های رژیم صهیونیستی در جنگ های 33 روزه لبنان و 22 روزه غزه، سرنوشت امریكا در عراق، مشكلات فزاینده و تمام نشدنی امریكا در افغانستان، و شكست امریكا در سیاستهای خاورمیانه ای خود، نمونه های عینی از ضعف روز افزون جبهه مقابل است.
 
حضرت آیت الله خامنه ای، وجود بحران در كشورهای غربی مخالف نظام اسلامی را از دیگر واقعیات دانستند و افزودند: خطر جدی بحران اقتصادی در اتحادیه اروپا و منطقه یورو، بی ثباتی در چندین كشور اروپایی و سقوط چند دولت اروپایی، كسری بودجه بالا در امریكا و شكل گیری جنبش نود و نه درصدی، حوادث مهمی هستند كه نباید از آنها غافل شد.
 
ایشان تأكید كردند: مشكلات اقتصادی كشورهای غربی با مشكلات اقتصادی كشور ما تفاوت اساسی دارد زیرا مشكلات ما همانند مشكلات گروه كوهنوردی است كه در حال حركت به سمت قله، دچار مشكلاتی می شود اما حركتش همچنان ادامه دارد در حالیكه مشكلات اقتصادی غرب همانند اتوبوسی است كه در زیر بهمن مانده است.
حضرت آیت الله خامنه ای تحولات شمال افریقا و منطقه رااز دیگر واقعیات برشمردند و خاطرنشان كردند: توانایی های افزایش یافته نظام اسلامی از جمله واقعیات بسیار مهم است.
 
ایشان با اشاره به منابع بسیار غنی نفت، گاز و معدنی كشور افزودند: نیروی انسانی و جمعیت 75 میلیونی بویژه جمعیت جوان، پرنشاط و تحصیل كرده یكی از واقعیات و نقاط قوت اساسی كشور است كه از عوامل مهم پیشرفت نیز به شمار می رود.
 
رهبر انقلاب اسلامی در همین زمینه به موضوع سیاست كنترل جمعیت اشاره كردند و ضمن تأكید بر لزوم بازنگری در این سیاست خاطرنشان كردند: در اوائل دهه هفتاد اجرای این سیاست بنابر مصالحی، صحیح بود اما ادامه آن در سالهای بعد خطا بود.
 
حضرت آیت الله خامنه ای تأكید كردند: بررسی های علمی و كارشناسی نشان می دهد كه اگر سیاست كنترل جمعیت ادامه پیدا كند، به تدریج دچار پیری و در نهایت كاهش جمعیت خواهیم شد، بنابراین مسئولان باید با جدیت در سیاست كنترل جمعیت تجدید نظر كنند و صاحبان رسانه و تریبون از جمله روحانیون در جهت فرهنگ سازی این موضوع اقدام كنند.
 
گستاخ تر شدن دشمن در صورت انعطاف و عقب نشینی ایران با هر توجیه و بهانه ای ،از دیگر واقعیاتی بود كه رهبر انقلاب اسلامی به آن اشاره و نمونه هایی برای آن ذكر كردند.
 
حضرت آیت الله خامنه ای افزودند: در آن دوره ای كه ادبیات مسئولان ما آمیخته به تملق گویی از غرب و امریكا شد، فردی كه مجسمه شرارت بود، به خود اجازه داد كه جمهوری اسلامی ایران را محور شرارت معرفی كند.
 
ایشان همچنین با اشاره به دوره ای كه برخی عقب نشینی ها در موضوع هسته ای انجام شد خاطر نشان كردند در آن دوره بواسطه همراهی با غربی ها و عقب نشینی هایی كه انجام گرفت، آنها آنقدر جلو آمدند كه من مجبور شدم شخصاً وارد میدان شوم.
 
رهبر انقلاب افزودند: غربی ها در آن دوره آنقدر گستاخ شدند كه حتی هنگامی كه مسئولان ما به سه سانتریفیوژ قانع شده بودند، آنها مخالفت كردند اما امروز 11 هزار سانتریفیوژ در كشور فعال است.
 
حضرت آیت الله خامنه ای تأكید كردند اگر آن عقب نشینی ها ادامه پیدا می كرد قطعا امروز از پیشرفتهای هسته ای و نشاط و ابتكار علمی در كشور خبری نبود.
 
ایشان كُند و ناكارآمد شدن حربه تحریم در صورت مقاومت مدبرانه در مقابل آن را یكی دیگر از واقعیات دانستند و افزودند: فشارهای اقتصادی كنونی بر ضد نظام اسلامی، همچون گذرگاه و برهه ای است كه كشور از آن عبور خواهد كرد زیرا ادامه طولانی مدت آن به نفع كشورهای غربی نیست.
 
رهبر انقلاب اسلامی، آمریكا و رژیم صهیونیستی را تنها نفع برندگان از فشار بر جمهوری اسلامی خواندند و تأكید كردند: بقیه كشورهایی كه وارد ماجرا شده اند، با زور فشار و یا رودربایستی بوده است و این شرایط ادامه پیدا نخواهد كرد.
 
حضرت آیت الله خامنه ای استثنا شدن 20 كشور از تحریم نفتی ایران و تلاش برخی كشورهای غربی برای دور زدن تحریم ها را از نشانه های امكان پذیر نبودن ادامه شرایط كنونی بر شمردند و خاطر نشان كردند: همه این واقعیات نشان میدهد كه باید با توكل بر خدا،  افزایش خطرپذیری، استفاده از تدبیر و درایت، راه مقاومت را ادامه داد.
 
ایشان استفاده هوشمندانه و مدبرانه از ظرفیت ها و توانایی ها در مقابل چالش ها را معنای واقعی شرایط بدر و خیبر دانستند و افزودند: باید به مسائل كشور با این دید و با تركیبی از آرمانها و واقعیت های تشویق كننده نگریسته شود.
 
رهبر انقلاب اسلامی اقتصاد را موضوع بسیار مهم برای كشور و حركت رو به جلوی آن دانستند و تأكید كردند: هدف دشمن از فشارهای اقتصادی در شرایط كنونی، لطمه زدن به «رشد و رفاه ملی» و ایجاد مشكل برای مردم بمنظور دلسرد و جدا كردن آنان از نظام اسلامی است.
 
حضرت آیت الله خامنه ای افزودند: از چند سال قبل مشخص بود كه طراحی دشمن بر اقتصاد كشور متمركز شده است و بر همین اساس شعارهای سال های اخیر همچون اصلاح الگوی مصرف، همت مضاعف - ‌كار مضاعف، جهاد اقتصادی و تولید ملی و حمایت از كار و سرمایه ایرانی به عنوان حلقه هایی برای ایجاد یك منظومه اقتصادی مطرح شد تا حركت عمومی كشور در عرصه اقتصادی ساماندهی شود.
 
ایشان راه مقابله با فشارهای اقتصادی را اجرای اقتصاد مقاومتی دانستند و در تبیین الزامات  اقتصاد مقاومتی افزودند: مردمی كردن اقتصاد با اجرای سیاستهای كلی اصل 44 و توانمندسازی بخش خصوصی، كاهش وابستگی به نفت، مدیریت مصرف، استفاده حداكثری از زمان، منابع و امكانات، و حركت براساس برنامه و پرهیز از تغییر ناگهانی قوانین و سیاستها از اركان اقتصاد مقاومتی بشمار می روند.
 
رهبر انقلاب اسلامی درخصوص مدیریت مصرف تأكید كردند: امروز تعادل در مصرف یك حركت جهادی است و همه دستگاههای دولتی و غیردولتی و همچنین آحاد مردم باید موضوع پرهیز از اسراف و استفاده از تولیدات داخلی را جدی بگیرند.
 
حضرت آیت الله خامنه ای در این دیدار كه در چهارمین روز از ماه مبارك رمضان برگزار شد مغتنم شمردن روزها و شبهای این ماه پربركت را به مسئولان و مردم توصیه كردند.
 
رهبر انقلاب در پایان سخنانشان، مسئله وحدت و همبستگی را بسیار مهم خواندند و خطاب به مسئولان گفتند: ملت خوشبختانه متحد است و شما باید با پرهیز از اختلافات بی فایده و رسانه ای كردن این اختلاف از اتحاد ملت صیانت كنید.
 
ایشان تأكید كردند: متهم كردن متقابل سه قوه بسیار مضر است و مسئولان هم بدانند كه این كارها در بین مردم برای آنان هیچگونه آبرو و وجهه ای ایجاد نمی كند.
 
حضرت آیت الله خامنه ای افزودند: واقعیت این است كه مشكلات وجود دارد اما نباید آنها را گردن این و آن انداخت بلكه باید با وحدت و تدبیر آنها را حل كرد و این كار، حتماً شدنی و امكان پذیر است.
 
در ابتدای این دیدار، رئیس‌جمهور بر تعهد دولت به ارزش‌ها، اصول و حقوق اساسی ملت نظیر توحید، عدالت، آزادی، کرامت مردم، پاک‌دستی، خدمت‌گزاری و پیشرفت کشور تأکید و گزارشی از عملکرد هفت‌ساله دولت را در عرصه‌های مختلف بیان کرد.
 
آقای احمدی‌نژاد با اشاره به قرار گرفتن ماهواره ایرانی در مدار و پیوستن کشورمان به باشگاه فضایی، تولید و تأمین سوخت رآکتورهای داخلی، فعالیت 11 هزار دستگاه سانتریفیوژ در مجتمع‌های غنی‌سازی و ساخت 20 رادیو دارو، از سرعت چند برابری رشد علمی کشورمان در مقایسه با رشد علمی جهان خبر داد و افزود: تقویت روحیه امید و خودباوری به‌ویژه در میان جوانان در صدر جهت‌گیری‌های دولت است.
 
رئیس‌جمهور با بیان برخی آمارها و ارقام در طول هفت سال اخیر و مقایسه با گذشته، به هشت برابر شدن تولیدات علمی بخش پزشکی، افزایش چهار برابری سهم کشور در تولیدات علمی منطقه و رشد بیش از چهار برابری مقالات علمی نمایه شده در مجلات معتبر بین‌المللی در حوزه وزارت علوم اشاره کرد و افزود: سهم ایران در تولید علم جهان از یک‌دهم درصد در سال 57 به سه‌دهم درصد در سال 84 و 1.2 درصد در سال 90 رسیده است که 12 برابر افزایش را در طول هفت سال گذشته نشان می‌دهد.
 
آقای احمدی‌نژاد در بخش دیگری از سخنان خود به پیشرفت‌های کشور در حوزه صنعت اشاره کرد و با یادآوری افزایش ظرفیت تولید در بخش‌های مختلف گفت: ایران در بخش تولید خودرو در رتبه سیزدهم، در تولید فولاد در رتبه هفدهم و در تولید مس در رتبه دهم جهان قرار دارد.
 
رئیس‌جمهور با بیان اینکه سرمایه‌گذاری در بخش نفت و گاز از 21 هزار میلیارد تومان در سال 84 به 110 هزار میلیارد تومان در سال 90 رسیده است، افزود: با بهره‌برداری از تمام فازهای پارس جنوبی، مشکل برداشت از مخازن مشترک نیز رفع می‌شود.
 
رئیس‌جمهور افزود: علاوه بر سرمایه‌گذاری 335 هزار میلیارد تومانی در حوزه راه و شهرسازی، در هفت سال اخیر، شش میلیون و 719 هزار واحد مسکونی ساخته شده است.
 
وی از افزایش تولیدات کشاورزی به 110 میلیون تن در سال 90 خبر داد و با بیان اینکه صادرات محصولات کشاورزی نیز از 2.27 میلیون تن در سال 84 به 5.51 میلیون تن در سال گذشته رسید، به پیشرفت‌ها در بخش آبیاری تحت فشار، ظرفیت صنایع تبدیلی کشاورزی و تحقیقات اشاره کرد.
 
آقای احمدی‌نژاد همچنین با تأکید بر افزایش توجه دولت به بخش فرهنگ، به افزایش 9.3 برابری بودجه عمومی فرهنگ و 27.6 برابری بودجه حوزه دین اشاره و خاطرنشان کرد: 27 اثر تاریخی تا پایان سال 90 به ثبت جهانی رسید و رتبه ایران از 32 به 14 ارتقا یافت.
 
وی در بخش دیگری از سخنان خود، کاهش ضریب جینی از چهارصد و بیست و سه هزارم در سال 84 به سی و هشت صدم در سال 90 و متوسط رشد اقتصادی شش درصد در هر سال را مورد اشاره قرار داد و در مورد واگذاری شرکت‌های دولتی بر اساس اصل 44 قانون اساسی نیز گفت: تا سال 84 سه هزار میلیارد تومان واگذاری انجام شده بود که این میزان تا پایان سال 90 به 115 هزار میلیارد تومان رسید.
 
رئیس‌جمهور همچنین از صرفه‌جویی 32 میلیارد دلاری مصرف انرژی بر اثر اجرای طرح هدفمند کردن یارانه‌ها خبر داد و طرح‌های دولت را در زمینه اصلاح درآمدهای مالیاتی، اجرای طرح مالیات بر ارزش افزوده، سرمایه‌گذاری خارجی، اصلاح نظام توزیع، کاهش وابستگی بودجه به نفت برشمرد.
 
وی به طرح ویژه دولت برای تکمیل 905 طرح بزرگ کشور تا پایان فعالیت دولت دهم  اشاره و خاطرنشان کرد که طرح‌های نیروگاهی، شبکه ریلی، 9 پالایشگاه و ساخت ورزشگاه‌ها، جزو این طرح‌هاست که تکمیل آن‌ها نیازمند 168 هزار میلیارد تومان سرمایه‌گذاری است.
 
آقای احمدی‌نژاد هدف از بیان این پیشرفت‌ها و مقایسه آن‌ها با ادوار گذشته را نادیده گرفتن خدمات پیشین و یا ادعای نبود ضعف و اشکال ندانست و افزود: تشریح پیشرفت‌ها با انگیزه تأکید مجدد بر توانایی‌های ملت و یادآوری این نکته است که می‌توان با حفظ اصول و آرمان‌ها، تکیه بر قدرت مردم و توکل به خداوند، با سرعت مضاعف حرکت کرد.
 
وی در بخش دیگری از سخنان خود به طراحی دشمن در تجمیع توان و تجربه خود به‌منظور وارد کردن فشارهای سنگین برای مختل کردن بازار نفت و مبادلات خارجی ایران و ایجاد جنگ روانی گسترده در این بخش‌ها اشاره و از تشکیل جلساتی در سه سطح نمایندگان بین قوا، ستاد دستگاه‌های عملیاتی و ستاد تدابیر ویژه اقتصادی برای خنثی کردن توطئه‌ها خبر داد.
 
رئیس‌جمهور همچنین با یادآوری برنامه استکبار برای منحرف کردن مسیر حرکت انقلاب‌های مردمی گفت: جبهه استکبار در مسیر بن‌بست حرکت می‌کند و ملت‌ها با جوشش و حرکت، این مسیر را تغییر خواهند داد.داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
Admin Logo
themebox Logo